Azken Bidaia Albisteak Berriak Pertsonak Estazioak Arduraduna Parke tematikoak Turismo Bidaiaren helmuga eguneratzea Bidaia Wire Albisteak Joerak USA Azken Albisteak

AEBetako parke nazional hauek gutxien baloratu dituzte

AEBetako parke nazional hauek gutxien baloratu dituzte
AEBetako parke nazional hauek gutxien baloratu dituzte
k idatzia Harry Johnson

Indiana Dunes herrialdeko parke nazional bisitatuenen artean daude, 2.3an 2020 milioi bisitari izan zituzten, baina badirudi laku aurrean dagoen parkeak ez zuela hainbeste jende harritu, jendearen% 51 besterik ez baita bikaina.

Print Friendly, PDF eta posta elektronikoa
  • AEBetako Yosemite eta Grand Canyon bezalako parke nazionalek milioika bisitari erakartzen dituzte urtero.
  • Ikerketa berri batek urtean milioi bat bisitari baino gutxiagoko AEBetako parke nazionalen berrikuspenak aztertu ditu gutxienekoak agerian uzteko.
  • Ikerketak Amerikako Estatu Batuetako parke nazional baloratuenak ere aztertu zituen.

Parke nazional ezagunak, hala nola Yosemite eta Grand Canyon erakarri milioika bisitari urtero, eta horrek zaildu dezake bisitariek naturarekin bat egitea ibilbideak jendez gainezka daudenean eta bistak ikusteko ilarak daudenean.

Beraz, jendetzatik ihes egin eta herrialdeko harribitxi ezkutatuenetako bat ezagutu nahi baduzu, zein parke nazionaletara jo beharko zenuke?

Ikerketa berriak berrikuspenak aztertu ditu AEBetako parke nazionalaurtean milioi bat bisitari baino gutxiago dituzten herrialdeko gutxieneko parke nazionalak agerian uzteko. Ikerketak Amerikako parke gutxien baloratu zituen ere aztertu zuen, milioi bat bisitari baino gehiago izan baitzituen oraindik berrikuspen txarrak. 

AEBetako gutxieneko 10 parke nazionalak  

MailaParke NazionalaBisitari guztiak (2020)"Bikain" berrikuspenen%
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai fiordoak, Alaska115,88289.9%
3Glaziarra, Montana5,74888.8%
4Crater Lake (Oregon)670,50087.1%
5Redwood, Kalifornia265,17786.2%
6Badlands, Hego Dakota916,93286.1%
7Sequoia, Kalifornia796,08683.6%
8Dry Tortugas, Florida48,54382.9%
8Haleakala, Hawaii319,14782.9%
10White Sands, New Mexico415,38382.3%

Alaskan gora kokatuta dagoela kontuan hartuta, agian ez litzateke harritzekoa Glacier Bay-k 5,748an 2020 bisitari besterik ez dituela ikustea. Hala ere, parke ikusgarri hau bisitatu dutenak argi eta garbi maiteminduta daude bere fiordo eta glaziar dotoreekin eta elurrez beteriko mendiekin. , Tripadvisor-en parkearen iritzien% 92.9k bikaina dela esan du!

Alaskako beste parke batek bigarren postua lortzen du, Kenai fiordoek batez beste% 89.9 iritzi "bikainak" jasotzen dituzte baina urtean 100,000 bisitari pasatxo. Kenai fiordoetan Harding Icefield dago, herrialdeko izotz soro handienetako bat, gutxienez 38 glaziarren iturri baita fiordo anitzen jatorria.

Print Friendly, PDF eta posta elektronikoa

Egileari buruz

Harry Johnson

Harry Johnson izan da lanen editorea eTurboNews ia 20 urtez. Honolulun (Hawaii) bizi da eta jatorriz europarra da. Gustatzen zaio albisteak idaztea eta estaltzea.

Iruzkin bat idatzi