Nazioarteko Azken Albisteak Azken Bidaia Albisteak Negozio Bidaiak Grezia Azken Albisteak Hawaii Azken Albisteak ostalaritza Indonesia Azken Albisteak Berriak berreraikitzen Arduraduna Turismo Bidaiaren helmuga eguneratzea Travel Wire News Joerak USA Azken Albisteak Hainbat Albiste

Hawaii ilunabarrak ederrak dira baina ez dira onenak?

Hawaii ilunabarrak ederrak dira baina ez dira onenak?
Hawaii ilunabarrak ederrak dira baina ez dira onenak?
k idatzia Harry Johnson

Ikerketak aztertu du helmuga gomendatzen duten bidaia artikulu eta blog kopurua, Instagram mezu kopurua eta argi artifizialak eragindako kutsadura maila.

Print Friendly, PDF eta posta elektronikoa
  • Ikerketa berri batek munduko ilunabarreko helmugarik ederrenak erakusten ditu.
  • Estatu Batuetako ilunabar onenetako asko Hawaiin aurki daitezke.
  • Inor baino gehiago nabarmentzen zen helmuga Greziako Santorini uhartea zen.

Bidaia murrizketak poliki-poliki arintzen direnez, ikerketa berriek munduko ilunabarreko helmuga ederrenak erakusten dituzte Hawaii 3. kokapen onena da.

Ikerketak aztertu du helmuga gomendatzen duten bidaia artikulu eta blog kopurua, Instagrameko mezu kopurua eta argi artifizialak zonalde bakoitzean sortzen duen kutsadura maila 10etik ilunabarreko puntuazioa lortzeko.

Ilunabarrerako eta egunsentirako 10 helmuga onenak

MailaHelmugakoHerrikoArtikulu / blog kopurua Sunset Instagram mezuakSunrise Instagram mezuakIlunabarreko eta egunsentiko Instagram mezu konbinatuakDistira (mcd / m2)Ilunabarreko puntuazioa
1SantoriniGrezian12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliIndonesia5154,37620,590174,9660.2167.13
3HawaiiUnited States5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrasilen4231,1932,874234,0679.625.70
5Grand Canyon Parke NazionalaUnited States78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor WatKanbodiako61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8maldivakmaldivak616,0261,19017,2160.9165.27
9HaleakalāUnited States410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruAustralia416,6769,05625,7320.1724.93

Inor baino gehiago nabarmentzen zen helmuga Santorini uharte greziarra zen, eta askok uste dute herrialdeko uharte txikietako ederrena dela, Egeo itsasoaren ertzean dauden itsaslabar gailenengatik eta etxeak zuritutako etxeengatik ezaguna. 

Santorini gomendatzen zitzaigun beste edozein helmugatan baino, artikulu gehiagotan gomendatzen zen eta, gainera, ez du hiri nagusiek bezala argi kutsadurarik jasaten, 0.627 mcd / m2-ko distira duena.

Ilunabarreko zeruetarako bigarren helmuga onena Indonesia da Bali. Balik hondartza ugari ditu mendebaldeko kostaldean, hala nola Jimbaran hondartzan. Eguzkia edan edo mokadu bat jaten ikus dezakezu itsasoko taberna eta jatetxeetako batean, eguzkia itsasoaren atzetik erortzen den bitartean.

Estatu Batuetako ilunabar onenetako asko Hawaii-n aurki daitezke, Haleakalā parke nazionalean, baina Aloha Estatuan ere munduko hondartzarik onenak daude eta ikerketaren hirugarren postuan kokatzen da. Kohala Kostako gustuko harea zuri distiratsuak ezin hobeak dira Ozeano Barearen arrosa, horia eta laranja tonu bikainak pizten ikusteko.

Print Friendly, PDF eta posta elektronikoa

Egileari buruz

Harry Johnson

Harry Johnson izan da lanen editorea eTurboNews ia 20 urtez.
Harry Honolulun (Hawaii) bizi da eta jatorri europarra du.
Idaztea gustatzen zaio eta lanen editorea estaltzen aritu da eTurboNews.

Iruzkin bat idatzi