24/7 telebista BreakingNewsShow : Egin klik bolumen botoian (bideoaren pantailaren ezkerraldean)
Airlines Aireportuko Abiazio Nazioarteko Azken Albisteak Azken Bidaia Albisteak Negozio Bidaiak Kanadako Azken Albisteak Berriak Pertsonak Turismo Turismo Eztabaida Garraioa Bidaia sekretuak Travel Wire News Hainbat Albiste

Air Canada-k zuzendari hautaketa iragarri du

Air Canada-k zuzendari hautaketa iragarri du
Air Canada-k zuzendari hautaketa iragarri du
k idatzia Harry Johnson

Hautagai guztiak dagoeneko Air Canada-ko zuzendari gisa aritu dira eta zuzendari bakoitza bileran linean dauden edo ordezkari bidez ordezkatutako akziodunek emandako botoen gehiengoarekin aukeratu zen.

Print Friendly, PDF eta posta elektronikoa
  • Air Canada-ren Akziodunen Urteko Batzarra 29eko ekainaren 2021an, asteartea, egin zen.
  • Kudeaketako ordezkari zirkularrean zerrendatutako hautagai guztiak Air Canada enpresako zuzendari aukeratu zituzten.
  • Bileran bozkatutako gai guztiei buruzko azken bozketen emaitzak SEDAR-en aurkeztuko dira.

Air Canada gaur jakinarazi du 6eko maiatzaren 2021ko kudeaketa-ahalordetze zirkularrean zerrendatutako hautagai guztiak aukeratu dituztela Air Canada enpresako zuzendari gisa 29eko ekainaren 2021an, asteartean, egin zen Akziodunen Urteko Batzarrean.

Hautagai guztiak dagoeneko zuzendari gisa aritu dira Air Canada eta kontseilari bakoitza linean dauden edo bileran ordezkaritza bidez ordezkatutako akziodunek emandako botoen gehiengoarekin aukeratu zen. Bozketaren emaitzak jarraian zehazten dira.

hautagaiaBotoak%Atxikitako botoakAtxikitakoa
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Bileran bozkatutako gai guztiei buruzko azken bozketen emaitzak SEDAR-en aurkeztuko dira.

Print Friendly, PDF eta posta elektronikoa

Egileari buruz

Harry Johnson

Harry Johnson izan da lanen editorea eTurboNews ia 20 urtez. Honolulun (Hawaii) bizi da eta jatorriz europarra da. Gustatzen zaio albisteak idaztea eta estaltzea.